O Asg słów kilka….

16 kwietnia 2022 0 Comments

ASG (Airsoftgun) to coraz popularniejszy sport, a więc w wielu miejscach w Polsce są organizowane rozgrywki i wydarzenia. Kraków również posiada swoje, a jednym z nich jest właśnie nasza Arena, gdzie możecie wybrać się na strzelanie ze znajomymi lub dołączyć do gry otwartej. Airsoft to świetny sposób na samodoskonalenie się poprzez zabawę. Możesz nauczyć się wielu przydatnych umiejĘtności, poznać nowych ludzi i zorganizować sobie wolny czas.

Na czy polega Airsoft?

W skrócie: Jest to gra zespołowa polegająca na eliminowaniu przeciwnika poprzez trafienie go kulką imitując tym samym wystrzał z broni palnej. W odróżnieniu od gier gdzie używa się kulek z farbą w Asg nie używa się amunicji, która pozostawia ślad w postaci barwnika. Gra przede wszystkim opiera się na zasadach uczciwości – jest ona honorowa.

Czy można realizować hobby ASG w Krakowie?

Kraków skupia dość dużą społeczność miłośników ASG. Nic dziwnego – jest to przecież jedno z największych miast w Polsce. Sport ten można uprawiać w specjalnie przygotowanych miejscach do gry, które ciągle się rozwijają. Jednym z nich jest właśnie Asg Kraków Arena. Podnosimy poziom umiejętności naszych graczy, tworzymy społeczność, pomagamy we wprowadzeniu w świat Asg oraz dbamy o wysoki poziom organizacji spotkań. Możesz tu spróbować swoich sił poprzez przyjście na grę otwartą. Nie musisz kupować od razu sprzętu do gry – możesz go wypożyczyć i spróbować zawalczyć z najlepszymi.

Rozgrywki ASG w Krakowie – jak się do nich przygotować?

Airsoft to sport w którym nie tylko liczy się sprawność fizyczna, ale też przede wszystkim mentalna. Trzeba czasami się nieźle nakombinować, aby wygrać z przeciwnikiem. Jak każdy sport fizyczny Airsoft wymaga chociaż minimalnej sprawności fizycznej. Podczas rozgrywek gracze dynamicznie się poruszają co czasami wiąże się z kontuzjami. Trzeba bardzo zadbać o swoją ochronę. Najważniejszą częścią ciała, którą chronimy to oczywiście głowa, a konkretnie oczy. Bezwzględnie najważniejszym elementem ochrony jest ochrona oczu, która eliminuje ryzyko utraty wzroku.

Wygodne buty najlepiej usztywniające staw skokowy, ubiór stosowny do pogody, nawodnienie to jedne z elementów, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo gracza.

Każda osoba, która dołącza do spotkań na Arenie posiada swojego opiekuna, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie go w tajniki rozgrywek oraz zasady gry. Jeżeli nie posiadasz kogoś kto mógłby być Twoim opiekunem tą rolę przejmie organizator, który wyjaśni Ci zasady rozgrywki, pokaże jak używać replik oraz na co zwracać uwagę podczas gry. Każdy z graczy będzie również służyć pomocą ponieważ środowisko bardzo wspiera nowe osoby.

Skąd wziąć sprzęt ASG?

Arena posiada sprzęt na wypożyczenie. Każdy regularny gracz będzie radził nowicjuszowi, aby ten nie kupował od razu sprzętu. Najlepiej skorzystać z oferty wypożyczalni i spróbować najpierw czy Airsoft Cię wciągnie nie wydając na sprzęt od razu dużej kwoty.

Jeżeli jednak nie chcesz skorzystać z oferty wypożyczalni to absolutnym minimum, które musisz posiadać to ochrona oczu, twarzy oraz sama replika.

W razie czego na Arenie dostaniesz komplet umundurowania (czapka, spodnie, bluza), replikę z baterią, ochronę twarzy (okulary+maska) oraz amunicję w postaci 6 mm kulek.